mapa witryny | english
Strona Główna
INDEXEL ®
Ogólnopolski Rejestr Zwierząt
Miasta i gminy
Lekarze weterynarii
Właściciele zwierząt
Kontakt


Identyfikacja zwierząt

Gdzie znakować?

Jak szukać zwierzę?

Identyfikacja zwierząt

Jak to działa? Jakie i kto ma korzyści z wprowadzenia Ogólnopolskiego Rejestru Zwierząt opartego na systemie INDEXEL?

Jak to działa? Wyobraźmy sobie sytuacją kiedy ginie nasz piesek. Znika bez wieści a my jesteśmy kilkaset kilometrów od domu i możemy być pewni, że nie ma szans, aby pies podjął trop do znanych sobie miejsc lub że ktoś z okolicy go rozpozna. Nawet kiedy znajdziemy swojego pieska może się okazać, że nowy właściciel pokochał go i twierdzi, że to jego zwierzak. To bolesne i przykra sytuacja, która jednak może się każdemu przydarzyć.

My pomyśleliśmy o tej i wielu innych sytuacjach i dajemy wszystkim właścicielom możliwość szybkiej identyfikacji zwierzęcia.
Najpierw trzeba ''zaczipować zwierzę''. Zapytaj swojego weterynarza czy używa bezpiecznych mikroprocesorów z powłoką BIO-BOND®, która zapobiega przemieszczeniu się mikroprocesora z miejsca implantacji, jak również zapobiega powstawaniu miejscowych odczynów, czy też odrzuceniu implantu. Nasz mikroprocesor jest całkowicie obojętny dla organizmów zwierząt. Następnie lekarz weterynarii wprowadzi do komputera dane zwierzęcia oraz właściciela do systemu INDEXEL®. Zostaną one zapisane na stałe w lokalnej bazie danych w lecznicy a następnie wyeksportowane do Ogólnopolskiego Rejestru Zwierząt.

Jeżeli zwierzę zaginie należy powiadomić punkt w którym było znakowane oraz poprzez stronę internetową www.idpet.info lub www.indexel.com.pl zgłosić ten fakt. Z dnia na dzień coraz więcej instytucji tj. straż miejska, straż graniczna, lecznice weterynaryjne oraz schroniska dla zwierząt posiadają czytniki do identyfikacji kodu w mikroprocesorze. Mają oni dostęp do lokalnej bazy lub mogą zgłaszać odnalezienie zwierzęcia również poprzez internet. Serwis jest dostępny 24 godziny przez 7 dni w tygodniu.

W jakich sytuacjach skorzystamy z systemu INDEXEL® ?
-jeżeli zwierzę się zagubi,
-jeżeli znajdziemy zwierzę,
-jeżeli obcy pies pogryzie,
-kiedy wyjeżdżamy za granicę,
-kiedy chcemy potwierdzić tożsamość zwierzęcia,

Jakie i kto ma więc korzyści z ORZ? Możemy śmiało odpowiedzieć na to pytanie, że my wszyscy!!!

Indexel System Elektronicznej Identyfikacji Zwierząt

2002 - 2014 neverland.com.pl