mapa witryny | english
Strona Główna
INDEXEL ®
Ogólnopolski Rejestr Zwierząt
Miasta i gminy
Lekarze weterynarii
Właściciele zwierząt
Kontakt


Czym jest INDEXEL?

Transpondery (mikroprocesory)

Czytniki

Oprogramowanie

Transpondery (mikroprocesory)

Transponder (mikroprocesor), to źródło informacji numerycznej zawierające kod cyfrowy, zgodnie z normą ISO 11784. Norma ta określa parametry kodu mikroprocesora (kod 38-bitowy), w którym zawarte są, z góry ustalone kody identyfikacyjne (np. 3-cyfrowy kod danego państwa). Raz zaprogramowany mikroprocesor nie może być przeprogramowany (nie można więc zmienić kodu).

Trwałość takiego mikroprocesora jest nieograniczona, co oznacza, iż kod można odczytywać nawet w zwłokach zwierząt. Podskórne wprowadzenie mikroprocesora jest zabiegiem prostym, bezbolesnym i nie wywołującym stresu u zwierząt. Zastosowany w systemie INDEXEL® mikroprocesor, został powleczony substancją BIO-BOND®,
która zapobiega przemieszczaniu się ich z miejsca implantacji, jak również zapobiega powstawaniu miejscowych odczynów, czy też odrzuceniu implantu. Mikroprocesor jest więc całkowicie obojętny dla organizmów zwierząt.


Na zdjęciu obok przedstawiono standardowej wielkości breloczek do kluczy z wtopionym w przezroczystą masę plastyczną mikroczipem, aby pokazać jak mały jest to implant.
Indexel System Elektronicznej Identyfikacji Zwierząt

2002 - 2014 neverland.com.pl